הלוואה לעובד השכיר בכמה דרכים

העשור האחרון של עולם הכלכלה העולמי ידע מהמורות והתהפכות לא קלות. משברים כלכלים פקדו את העולם לעתם קרובות, מעמד הביניים היה על סף קריסה בו בזמן שהעשירון העליון המשיך להתעשר. אך בשנים האחרון יש סימן של רגיעה בתחום ונראה כי שיעור האבטלה של השנים האחרונות קטן משמעותית מהשנים שלפניו.

רבים מהמובטלים של אז מצאו עבודה בחברות הענק שהרחיבו את מספר משרותיהם על מנת לעודד את הצלחתה של הכלכלה הישראלית על אף המשבר. אך למרות שרבים מהמובטלים הועסקו, מצבם הכלכלי היה רחוק מלהזהיר ולא פעם הם הוצרכו לקחת הלוואות על מנת לסגור חובות ישנים.

איגודי הבנקים וחברות ההלוואות השונות ראו כי ישנם גם שכרים שזקוקים לסיפוק הלוואות ומעצם היותם שכירים ישנו גם ביטחון לתת להם הלוואה.

הלוואות לשכירים מהוות כ40 אחוז מכלל ההלוואות שניתנות בשנה, ולרוב העובדים השכירים זוכים לתנאים טובים מנותני ההלוואה והבנקים.

הלוואה לעובד השכיר בכמה דרכים

הלוואה לעובד שכיר דרך הבנקים

ידוע לכל שהדרך ללקיחת כל הלוואה לרוב עוברת דרך שערי סניף הבנק האזורי, הבנקים אשר מספקים את רוב ההלוואות הניתנות בשנה במדינת ישראל, מספקות הלוואה לעובד שכיר חלק משירותי הלוואות לשכירים שבנקים מציעים.

הלוואה לעובד שכיר מסתמכת על עצם היות העובד שכיר המקבל משכורת מדי חודש בחודשו על ידי מקום העובדה המממן אותו.

כמובן שנתינת הלוואה לעובד תלויה גם במצבו הכלכלי כגון חובות כספיים שצבר בעבר, מצב העובר ושב בחשבונו, נכסים שצבר ועוד. אך אם כל זה אפשר לומר בבירור כי מרבית הבנקים נותנים הלוואה לעובד באופן פשוט וקל יותר מאשר לאדם ללא עבודה.

הלוואה לשכירים במקומות העבודה עצמם

עד כה ציינו את שירותי הבנקים המספקים הלוואות לשכירים במגוון אפשריות. אך בפסקה זאת נתמקד בשירותי ההלוואות לשכירים שניתנים על ידי מקומות העבודה עצמם.

לרוב, בחברות הגדולות של התעשייה הישראלית ישנם תנאי העסקה טובים לעובדי החברה או המפעל. ובהרבה חברות ומפעלים ישנה אפשרות ללקיחת הלוואה לעובד החברה או המפעל בתנאים נוחים מאוד.

חברות ענק המבוססות כלכלית אינן מושפעות מלקיחת הלוואה שמסתכמות בסדריי גודל "קטנים" לעומת המחזור החודשי של אותה החברה, ועל כן חברות הענק מספקות לעובדיהם שירותי ניתנת הלוואה לעובד.


ההלוואות במקומות העבודה מתאפיינות בתנאים נוחים מאוד לעובדי החברה, לרוב מדובר בשיעור ריבית נמוך מאוד (לפעמים מדובר בהלוואה ללא ריבית כלל) מעבר לזה זמני הפירעון של ההלוואה נוחים יותר מאשר זמני הפירעון של חברות ההלוואות הרשמיות ואיגודי הבנקים.

זקוקים להלוואה מיידית ?

שלחו את בפרטים שלכם בטופס ונשוב אליך עם תשובות תוך 3 שעות.